ביטוח נזקי צנרת ומים בדירה – מה מבוטח?

רוב הנזקים ורוב התביעות שקשורות לביטוח דירה הם נזקי מים.

נזקים שנובעים מבעיית איטום, באופן כללי ניתן לומר שאינם מכוסים בביטוח הדירה. הסיבה לכך נעוצה בכך שפוליסת הביטוח נועדת לטפל במקרים שבהם מעורב גורם לא ידוע ולא מקרים שהם תוצאה של טיפול לקוי או בלאי. עיקרון זה מגובה בהחרגות שמופיעות בגוף הפוליסה. עם זאת, ישנן פוליסות מבנה כאלה שניתן למצוא בהם כיסוי מסוים במקרה של בעיות איטום- לרוב כשבעיית האיטום היא באמבטיה בלבד.

נזקים שנובעים מגשמים חריגים- גם הם באופן כללי לא מכוסים. במידה ומדובר בגשמים חריגים, כאלה שניתן להגדיר כסופה גם מבחינה מעשית ע"י גורם מקצועי יכולים להיות מכוסים. אם כי, כל זמן שמדובר במצב כזה שניתן להתווכח עליו, ניתן לצפות שחברת הביטוח תנסה להתנער מהתביעה ולטעון שלא מדובר במצב קיצון. במצבים כאלה באה לידי ביטוי החשיבות של סוכן הביטוח בתמונה כך שידאג לאינטרסים של המבוטח כנגד חברת הביטוח.

ביטוח דירה

נזקים שנובעים מנזילה או פיצוץ צנרת- אלה כבר נזקים שכן כלולים בפוליסת הביטוח של המבנה.

עם זאת כשמדובר בבניין, יש לשים לב לכך שאם מקור הליקוי הוא ברכוש משותף כמו צנרת משותפת וכיוצא בזה, ביטוח הדירה לא יכסה את המקרה והכתובת לכך היא פוליסה שבאחריות ועד הבניין לרכוש עבור הרכוש והשטחים המשותפים של הבניין כדוגמת הצנרת המשותפת, חדר המדרגות וכיוצא בזה.

במקרה של נזקי צנרת יש לפנות לסוכן הביטוח ולקבל ממנו הדרכה כיצד לפעול. בכל מקרה, חשוב לא להוציא כספים מתוך הנחה שיש כיסוי ודברים כבר יסתדרו..

בנוסף, מומלץ מאוד לרכוש פוליסת ביטוח עם סעיף של שרברב פרטי ולא של שרברב הסדר.
ברירת המחדל בפוליסה היא שבמקרה של נזק מים, מי שמטפל בנזק הוא שרברב שנמצא בהסדר עם חברת הביטוח. לצערנו, ברוב המקרים מדובר בטיפול מאוד בעייתי. בחלק מהמקרים מבוצע התיקון רק לאחר שבועות רבים, וגם אז לפעמים באופן חלקי וכל זה תוך ביקורים תכופים של גורמי מקצוע שונים ומשונים שצריך לפנות את הזמן והדירה אליהם.
כאשר רוכשים פוליסת ביטוח עם סעיף של שרברב פרטי, השרברב שמתקן את הנזק הוא שרברב שנבחר ע"פ רצון המבוטח. חברות הביטוח פחות אוהבות את הפתרון הזה, כיוון שצריך לשלם יותר ולרוב הן מייקרות את הפרמיה באופן משמעותי רק בשל סעיף זה. עם זאת, בסגל ביטוח ופיננסים תוכלו למצוא פוליסת ביטוח מבנה עם סעיף שרברב פרטי במחיר מצוין ומשתלם.